9°
Старшата на Спартак 1918 стартира с победа пролетта
Снимка: © Varnautre.bg / Ивайло Борисов

“Соколите” на Иван Найденов удариха Шумен с 2:0 като гости

Юношите старша възраст на Спартак 1918 стартираха пролетния полусезон в регионалната група до 19 години с победа. Младите футболисти, водени от Иван Найденов, удариха Шумен с 2:0 като гости.

След нулева първа част и многобройни пропуски пред вратата на домакините, варненци все пак успяха да реализират гол в началото на второто полувреме. Той падна в 55-ата минута, а негов автор стана Милен Бабаджанов. В 70-ата Кристиян Калудов покачи на 2:0, а в самия край на мача гредата спаси шуменци от класическа загуба.

Следващата сряда Спартак 1918 приема Дунав (Русе) на Коритото от 15 ч. в дербито на тази група. В зависимост от времето двубоят може да се играе на терена с изкуствена трева на СК “Локомотив”.