9°
Черно море без победа над Ботев в Пловдив вече 12 години

cherno more - Botev

Четири успеха имат “моряците” под Тепетата, едият служебен

Тази неделя Черно море гостува в Пловдив на местния Ботев в мач от 25-ия кръг на “А” група. Под Тепетата варненци нямат победа над “канарчетата” вече 12 години. Последният успех на “зелено-белите” като гости е през сезон 2003/04 г. Тогава варненци надделяват над своя съперник с 4:3. До 13-ата минута домакините повеждат с 2:0 след два гола на Недко Миленов. Румен Шанкулов намалява на 2:1 в 34-ата минута, а до почивката пловдивчани правят 3:1 чрез Иван Караманов, който бележи от дузпа. Втората част обаче минава изцяло под диктовката на Черно море. В рамките на само три минути “моряците” изравняват резултата с голове на Диян Генчев и Емил Тодоров – Зелето, крайното 4:3 оформя Румен Шанкулов в 84-ата минута.

От тогава до сега Черно море няма успех над Ботев в Пловдив, като единствените три точки за варненци идват след служебна победа през сезон 2009/2010 година, когато “канарчетата” бяха извадени от “А” група.

Останалите победи са през 52-а година с 2:0 и сезон 2002/03 с 1:0.

За сметка на това пред своя публика Ботев побеждава “моряците” цели 31 пъти от 47 мача. Равенствата са 12 при голова разлика 92:32.