9°
Спартак Варна мачка в Киселово, Иво Русев с хеттрик

Spartak Vn (3)

“Соколите” бият Искра с 4:1 като гост

Отборът на ФК Спартак Варна записа първа победа през пролетта. При гостуването си на Искра (Генерал Киселово) “соколите” постигнаха убедителен успех с 4:1 над своя съперник. Хеттрик за тима на Димитър Пантве реализира Иво Русев.

Варненци откриха резултата още в първата минута на срещата, след като централният нападател Иво Димитров засече центриране с крак в малкия пенал, а в 18-ата минута Иво Русев покачи на 2:0. Юношата на Спартак майсторски прехвърли вратаря на Киселово от 20-ина метра. Само седем минути по-късно Русев проби отляво и с изстрел по диагонала направи резултата класически. Домакините върнаха едно попадение в 45-ата минута – 1:3.

Второто полувреме отново започна с натиск на гостите от Варна, който се овенча с нов гол. Иво Русев оформи своя хеттрик в 58-ата минута, след като проби през центъра, финтира бранител и останал сам срещу вратаря не сгреши за крайното 4:1. Спартаклии изпуснаха и доста други голови положения. Треньорът Димитър Пантев отдаде това на изключително лошия терен.

Спартак Варна бе подкрепен от солидна агитка, която не спря да пее любимите си песни през всичките 90 минути на срещата.

Съставът на Спартак Варна: Митко Недев, Галин Иванов, Вилян Денчев, Павел Маринов, Иван Иванов, Александър Степич, Тодор Апостолов, Иван Добрев, Иво Русев, Десислав Дяков, Иво Димитров.