Varna
9°
ясно небе
Влажност: 81%
Вятър: 2m/s SW
Варненски клуб с 4 титли от Балканското по карате Киокушин
Facebook Google Twitter LinkedIn Reddit

Karate

Ивалена Колева, Симона Стоименова, Ангел Ангелов и Тони Трифонов пребориха много сериозна конкуренция

Четири титли завоюва варненският клуб Ичи Геки на 4-тото Балканско първенство по карате Киокушин в категории за мъже, жени, юноши, девойки (12-17г.) и ветерани. Надпреварата се проведе в Спортната зала на Първа Езикова Гимназия във Варна, а Ивалена Колева, Симона Стоименова, Ангел Ангелов и Тони Трифонов пребориха много сериозна конкуренция по пътя към върха. Световният шампион Захари Дамянов води Ичи Геки на първенството.

След 20 години традицията бе възобновена по инициатива на Българска киокушин Асоциация-ИКО България, начело със Световния Шампион Шихан Емил Костов и Международната Карате Организация Киокушинкайкан. В състезанието взеха участие 150 състезатели, съответно от България, Румъния, Сърбия, Черна гора, Турция и Молдова.

Състезанието бе официално открито от Георги Арнаудов, експерт Дирекция спорт към Община Варна, а сред официалните гости на Първенството бяха: Сенпай Янчо Нестеров – един от основоположниците на Карате Киокушин в България, Олимпийския Шампион по бокс Ивайло Маринов, Капитан 1-ви ранг Професор Боян Митникаров – Началник на Висшето Военноморско училище и др.

Наградата за “Най голям боен дух” бе връчена на възпитаника на Ичи Геки – Христо Попов.

Класиране на българските състезатели на Балканското п-во:

Момичета 12-13 г. (кат. 45 кг)
1-во място – Ивалена Колева – СК “Ичи Геки Варна“
2-ро място – Магдалина Стоянова – СК“Киокушин Силистра“
3-то място – Цветелина Григорива – СК“Будо КК“ – Разград

Момичета 12-13 г. (кат. +45 кг)
4-то място – Маргарита Йондрова – СК“Ичи Геки Варна“

Момчета 12-13 г. (кат. 45 кг)
4-то място – Александър Стоименов– СК“Ичи Геки Варна“

Момчета 12-13 г. (кат. 50 кг)
2-ро място – Богомил Костов – СКК“Киокушин Спирит“-Бургас

Момичета 14-15 г. (кат. 50 кг)
2-ро място – Николета Николова– СК“Будо КК“ – Разград
3-то място – Стефани Николова – СК“Будо КК“ – Разград

Момчета 14-15 г. (кат. +65 кг)
1-во място – Ангел Ангелов – СК“Ичи Геки Варна“
2-ро място – Тодор Янков – СК“Киокушин“ – Айтос

Момичета 16-17 г. (кат. 55 кг)
1-во място – Симона Стоименова – СК“Ичи Геки Варна“

Момчета 16-17 г. (кат. 70 кг)
1-во място – Тони Трифонов – СК“Ичи Геки Варна“

Момчета 16-17 г. (кат. 70 кг)
1-во място – Тони Трифонов – СК“Ичи Геки Варна“
2-ро място – Петър Добрев – СК“Ичи Геки Варна“

Момчета 16-17 г. (кат. 80 кг)
3-то място – Марин Енчевски – „Спортен Карате клуб“ Монтана

Момчета 16-17 г. (кат. +80 кг)
1-во място – Георги Георгиев – „Спортен Карате клуб“ Монтана
4-то място – Цветомир Господинов -„Спортен Карате клуб“ Монтана

Мъже +35 г. (кат.  90 кг)
1-во място – Николай Пенев – СКК“Киокушин Спирит“-Бургас
2-ро място – Диян Михайлов – СК“Ичи Геки Варна“

Мъже +35 г. (кат. +90 кг)
1-во място – Живко Желев – СКК“Киокушин Спирит“-Бургас
2-ро място – Милен Илиев – СК“Ичи Геки Варна“
3-то място – Димитър Пенджуров -СКК“Киокушин Спирит“-Бургас

Жени (кат.  55 кг)
1-во място – Събина Жекова – СКК“Киокушин Спирит“-Бургас
2-ро място – Цветелина Стоименова – СК“Ичи Геки Варна“

Мъже (кат.  70 кг)
2-ро място – Христо Попов – СК“Ичи Геки Варна“

Мъже (кат.  80 кг)
3-то място – Дилян Иванов – СК“Ичи Геки Варна“

Мъже (кат. 90 кг)
2-ро място – Кирил Боев – СК“Ичи Геки Варна“

Мъже (кат. +90 кг)
1-во място – Евгений Прудников – СКК“Киокушин Спирит“-Бургас

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *