разсеяна облачност
    Вятър: 4m/s ENE
    Варненски таланти с медали от държавно по спортна стрелба

SK Strela

Варненските таланти от СК Стрелба се представиха силно на държавното първенство за момчета и момичета в стрелба с пневматично оръжие в Търговище.

В състезанието взеха участие над 100 състезатели на пушка и пистолет от клубове членове на БСС.

Отборът на варненските момчета на пистолет в състав: Стефан Станков, Дилян Димитров и Тони Тодоров, се класира на трето място. Трети в индивидуалната надпревара завърши и Стефан Станков.

Момичетата на пистолет – Рени Атанасова, Адрияна Петрова и Кристияна Иванова, завършиха втори в отборното класиране, а в индивидуалното Рени Атанасова е пета. Адрияна Петрова пък остана шеста. Състезателите са ученици от Спортно училище “Георги Бенковски“ (Варна).

Много добре се представиха и дебютантите Илиян Янев на пушка и Александър Николов – на пистолет. Двамата са включени в програма на ММС “Спорт за децата в свободното време” 2016. Треньор на състезателите е Нина Дякова.