Вятър: 5m/s WSW
    Волейболистите на Черно море загубиха втория финален плейоф
    Снимка: © Varnautre.bg / Архив

Варнeнци отстъпиха на Славия с 1:3 гейма

Волейболистите на Черно море БАСК отстъпиха у дома на Славия (София) с 1:3 (22:25, 19:25, 25:14, 32:34) във втория мач между двата тима от финалния плейоф във Висшата лига при мъжете, който се игра в зала “Христо Борисов”.

Така “белите” взеха реванш от съперника, след като в първия двубой отстъпиха като домакини с 1:3 в София. Резултатът във финалната серия е равен 1:1 победи, като ще има трети решителен мач за титлата на втората ни група. Двубоят е насрочен за 10 април (неделя) от 18 ч в столичната зала “Панайот Пондалов”.

Славистите диктуваха играта в първите два гейма и ги спечелиха, като поведоха с 2:0. Успехът като че ли доведе до прибързано успокоение, което едва не им изигра лоша шега, пише bgvolleyball.

В третата част домакините на свой ред се надигнаха и се разиграха. Те буквално прегазиха съперника, като оставиха на 14 точки и спечелиха гейма много убедително. Страхотна драма се получи в четвъртата част, в която резултата излезе далеч извън 25-тата точка. След равностойност, в края на гейма Славия поведе с 24:22, но не успя да го затвори, а варненци изравниха 24:24. В този момент настъпи истинско изпитание на нервите, като двата съперниха пропуснаха по няколко възможности. В крайна сметка славистите успяха да съхранят устойчивостта си, като не се предадоха под напора на домакините и надделяха с 34:32, а с това спечелиха и крайна победа, която ги остави в играта за титлата.

“Трима от основните ни състезатели играха с температура и това ни се отрази негативно. Дано да се оправят до неделя”, заяви треньорът на “баските” Юли Тупанков.