Вятър: 5m/s E
    Варненци със злато и сребро от международен турнир по джудо

13220170_1079736228738583_847493734_n

Амир Фарамарзиния шампион в Сърбия, Александър Гладнишки остана втори

Пореден успех на международна сцена записаха младите надежди на Judo center kano. Състезателите на варненския клуб спечелиха златен и сребърен медал от международния турнир по джудо “Nenad Cvetkovic-Cvele”, провел се този уикенд в Ниш, Сърбия. В надпреварата участваха над 400 състезатели от 7 държави.

Амир Фарамарзиния зае почетното първо място в турнира в категория до 45 кг, след като с лекота и класа разгроми представителя на Македония с изключително технично изпълнение на ипон.

Само на крачка от завоюването на златен медал беше и Александър Гладнишки. Роденият през 2008 година талант на варненския клуб се състезава в категория до 31 кг., където загуби на финала от представителя на Сърбия и остана на второ място със сребро.