9°
Кадетите на Черно море финалисти при 16-годишните

Баскетбол

“Моряците” на Спас Натов победиха Доростол с 69:47

Кадетите на Черно море Порт Варна са първите финалисти при талантите до 16 години. Тимът на Спас Натов победи на полуфинал Доростол с 69:47 и ще се бори за титлата, както го направиха преди няколко седмици и юношите на клуба. Черно море ще има за съперник на финала БУБА Баскетбол.

Варненци започнаха по-добре срещата, но Доростол се държеше близо и намали само до две точки пасива си след първите 10 минути игра. Силистренци обаче, изиграха много слаб втори период, в който допуснаха доста грешки и двете полета. Съперникът отбеляза цели 22 точки срещу само 4 за силистренци и на почивката поведе с цели 21.

Силистренци показаха, че няма да се предадат лесно и започнаха второто полувреме със силна серия 14-2, за да стопят сериозно изоставането си под 10 точки пр 30-39. Все пак тимът на Спас Натов успя да направи отново двуцифрен аванса си, след като върна с нова серия 12-3. Постепенно в последната част силситренци се пропукаха в защита и съперникът им отново вдигна над 20 точки водачеството си, за да го удържи до края.

Александър Стойков бе най-резултатен за успеха с 13 точки и 9 борби. Капитанът Жилбер Баев и Цветан Савов добавиха по 12 точки. Мартин Стефанов овладя 12 борби и вкара 9 точки.