9°
Спартак спечели първия турнир по плажен футбол

big_32_1

Шампионът на България Одесос започва защита на титлата следващата седмица

Отборът на МФК Спартак спечели първия за годината турнир от държавното първенство по плажен футбол. Варненци записаха победи във всичките си двубои от надпреварата в Кранево, като едната бе служебна.

В надпреварара участваха още отборите на Искър-98 (София), ФК Русе, Вяра, Надежда и Любов (Варна) и ФК Бъзън, които мериха сили на новоизградения комплекс за плажен футбол. Спартак постигна успехи над Варна ВНЛ (7:0), Бъзън (6:3), Русе (4:2) и служебно с 3:0 срещу Искър 2008. Втори и трети са тимовете на Бъзън и Искър 2008. Другият тим от морската столица – Варна ВНЛ записа една победа и три загуби и остана пети в класирането.

Отново в Кранево между 24 и 26 юни ще се проведе и втория турнир, в който са отборите на шампиона Одесос (Варна), СА-МВР (София), Тича (Долни Чифлик), Свети Никола (Бургас) и Старс (с.Цар Самуил). Третият етап от редовния сезон ще се състои на 29, 30 и 31 юли в Шкорпиловци, а финалния кръг от първенството на страната е планиран за 20-21 август на новия стадион във Варна.

Тази година регламентът предвижда четири кръга, като в първия играят половината от десетте отбора, а във втория са другите пет участника в държавната надпревара. На третия турнир първите три от двата потока се срещат един срещу друг, а четвъртите и петите играят на кръст помежду си. След като се оформи класирането в първата шестица, последният от нея, играе с най-добрия от останалите тимове за последното място в Топ 6 на Суперфинала. Той ще се проведе във Варна на 20 и 21 август.