Черно море с класика над Банско

Банско (6)
Снимки: ПФК Черно море

“Моряците” бият с 3:0, португалецът Уго Секо с първи гол за варненци (СНИМКИ)

Отборът на Черно море записа класически успех с 3:0 срещу тима на Банско в контролна среща играна на стадион “Свети Петър” пред около 100 зрители.

Варненци започнаха по-силно и в първия четвърт час вратарят на съперника на три пъти се намесваше след удари на Георги Илиев, Николай Минков и Владислав Романов. В 24-ата минута възпитаниците на Георги Иванов откриха резултата след точно изпълнена дузпа от Георги Илиев, която бе отсъдена за нарушение срещу самия него.

В началото на втората част Илиев пропусна да удвои преднината на своите, след като стреля с глава, но покрай вратата. В 54-ата минута Веднага след това пък Банско получи правото да изпълни дузпа, която бе пропиляна от Любомир Витанов. В 69-ата Андреас Васев покачи на 2:0, след като засече с глава центриране от пряк свободен удар на Георги Илиев. В 80-ата записалият неофициален дебют за Черно море португалец Уго Секо направи резултата класически, вкарвайки първия си гол с екипа на Черно море. Малко преди края на мача Васев отново прати топката в мрежата на Банско, но голът бе отменен заради засада.

Това е втори успех в контролите за “моряците” от лятната подготовка. До този момент Черно море победи Пирин (Разлог) с 3:1, падна от Левски с 1:0 и записа равенство 1:1 с Несебър.

Следващата контрола за тима на Георги Иванов – Гонзо е на 16-и с отбора на Оборище (Панагюрище). Последният спаринг на “моряците” е срещу Черноморец (Балчик) във Варна, когато ще е и официалното представяне на отбора за сезон 2016/2017 г.

Съставът на Черно море: Чанович (46 – Михайлов), Сукуп, Траянов, Николов, Венков, Цветков (82 – Паланков), Малик (57 – Д. Георгиев), Минков (60 – Секо), Г. Илиев (82 – Йосков), Романов, Андонов (50 – Васев)