Влажност: 93%
    Вятър: 4m/s SE
    Черно море стартира сезон 2016/2017 г. с победа

ПФК Черно море (10)

“Моряците” биха Пирин в Благоевград с 3:1 след два гола за Георги Илиев и един на Марек Кузма

Черно море записа успех в първия си мач от сезон 2018/2017 година в Първа професионална лига. “Моряците”, водени от Георги Иванов – Гонзо, победиха Пирин (Благоевград) с 3:1 като гост. С този резултат варненци поведоха в класирането след срещите от първия кръг, тъй като четири мача завършиха наравно, една бе отложена, а ЦСКА-София би Славия с 2:0 и така „моряците“ имат гол повече вкаран от „червените“. Любопитен факт около мача бе, че за трети пореден сезон Пирин и Черно море започват кампанията с двубой помежду си.

Домакините успяха да поведат в резултата в 26-ата минута, когато един от любимците на публиката в Благоевград – Владислав Златинов, се разписа по крайно куриозен начин. Капитанът Александър Башлиев се измъкна отдясно и пусна хитър пас към Златинов. Подаването обаче дойде дълго за нападателя на “орлетата”, но Сукуп и Чанович не се разбраха и в опита си да изчисти топката, защитникът на “моряците”
    уцели крака на Златинов. Топката рикошира в крака на голмайстора в зелено и по щастлив начин се озова в мрежата на варненци, като това бе 50-ият гол на родения в Сандански нападател в елита.

Футболистите на Гонзо успяха сравнително бързо да възстановят равенството. В 37-ата минута Михаил Венков проби отляво и центрира прострелно. Топката обаче срещна ръката на капитана Башлиев и главният арбитър Станислав Ставров не се поколеба да покаже бялата точка. Зад топката застана капитанът Георги Илиев, който не сгреши и изравни – 1:1.

В 65-ата минута Черно море стигна до пълен обрат в Благоевград. “Моряците” получиха право да изпълнят ъглов удар, а след последвалото центриране на голмайстора Георги Илиев новото попълнение Марек Кузма започна по блестящ начин престоя си в редиците на варненци.
    Бившият младежки национал на Словакия се измъкна от опеката на Станислав Костов и с добре премеренудар с глава не остави шансове на Георги Аргилашки.

Секунди по-късно – в 69-ата минута, варненци тотално вгорчиха настроението на Стефан Генов, след като реализираха трети гол. Многоходова атака на футболистите на Гонзо премина през автора на второто попадение Марек Кузма, който добре намери включилия се отдясно Георги Илиев. Капитанът на “моряците” получи топката на границата на наказателното поле, залъга противников защитник, след което с лекота прати топката зад Аргилашки.

Преднината от два гола като че ли прекалено успокои Черно море и варненци отново отстъпиха на инициативата на Пирин, който определено не се беше предал. Четвърт час преди края Влади Златинов получи чудесна възможност да намали, ала не се възползва. Станислав Костов получи отдясно и центрира идеално за партньора си в атака, който бе непокрит на 8-9 метра от вратата. Той стреля с глава право в ръцете на Чанович, който улови сигурно.

В 77-ата домакините отново бяха близо до гола. Стилиян Николов, вече изнесъл се да играе като полузащитник, отправи много силен шут, прелетял на сантиметри покрай левия стълб.

Четири минути по-късно Башлиев получи прецизен пас от Златинов отдясно в наказателното поле и стреля от движение. Чанович беше елиминиран, ала шутът на бранителя срещна близката греда, след което се удари в гърба на сръбския вратар и излезе в корнер.

Пирин – Черно море 1:3
    1:0 Златинов 9′
    1:1 Илиев 38′ (д)