9°
Черно море продължава победния си ход в Първа лига

ПФК Черно море - Локо Пд (41)

Острието Марек Кузма бе героят за “моряците” при успеха с 2:0 срещу Локо (Пд)

Черно море продължава победния си ход в първенството на Първа лига. В мач от 4-ия кръг варненци се наложиха с 2:0 срещу тима на Локо (Пд) на градския стадион в Каварна, където “зелено-белите” играят домакинските си срещи. В герой за “моряците” се превърна нападателят Марек Кузма, който реализира и двата гола за своя тим. Острието се разписа в 29-ата и 58-ата минута на двубоя. Това е трети успех от началото на шампионата, като до този момент отборът на Георги Иванов записа три победи и едно равенство срещу Локо (Горна Оряховица).

ПФК Черно море - Локо Пд (31)

Фоторепортаж от мача виж тук»

Първият опасен удар в срещата дойде в 8-ата минута. Георги Илиев стреля от границата на наказателното поле, но топката мина далеч от вратата.

В 20-ата минута Марчев центрира от пряк свободен удар, Карагерен игра много слабо с глава и топката отиде право в ръцете на Емил Михайлов, който записва своя първи мач за новия сезон в Първа лига.

ПФК Черно море - Локо Пд (35)Само шест минути по-късно “моряците” поведоха в резултата. Георги Илиев центрира фантастично към Марек Кузма, който засече топката и прати кълбото в мрежата с крак и реализира втория си гол от началото на първенството в Първа лига.

ПФК Черно море - Локо Пд (21)Малко след това Кузма отправи изненадващ удар от движение, но стражът Ел Харуби плонжира прекрасно и улови кълбото.

ПФК Черно море - Локо Пд (15)В първите секунди на второто полувреме Михаил Венков бе близо до втория гол в срещата. Капитанът засече с глава центриране, но шутът му бе спасен от Ел Харуби. В 58-ата минута Черно море реализира втори гол. Негов автор отново стана Марек Кузма, който се възползва от фантастично подаване на Уго Секо и заби топката за втори път в мача.

До края на срещата Черно море разчиташе на контраатака, като създаде няколко добри положения пред вратата на гостите, но не можа да ги реализира.

ЧЕРНО МОРЕ – ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 2:0

2:0 Марек Кузма (29,58)

Състави:

Черно море: 33. Емил Михайлов, 73. Ондрей Сукуп, 66. Даниел Злаков, 22. Пламен Никонов, 4. Михаил Венков, 84. Тодор Паланков, 6. Александър Цветков, 7. Уго Секо, 21. Георги Илиев, 9. Бакари, 29. Марек Кузма

Ст. треньор: Георги Иванов

Локомотив (Пловдив): 16. Ел Харуби, 71. Пламен Крумов, 6. Кирил Котев, 15. Димитър Везалов, 23. Ясин Амрауи, 7. Георги Вълев, 17. Ванчо Траянов, 10. Веселин Марчев, 9. Дани Кики, 21. Бирсент Карагерен, 11. Мартин Камбуров

Ст. треньор: Илиан Илиев

Стадион: “Калиакра”, Каварна
Съдия: Станислав Тодоров