9°
Черно море с тежка загуба от Ботев в Пловдив

Черно море - Левски U19 (31)

“Моряците” отстъпиха с 2:5 на базата в Коматево

Юношите старша възраст на Черно море записаха тежко поражение при гостуването си на Ботев (Пд) в мач от втория кръг на Елитната група до 19 години, игран на базата в Коматево. “Моряците” отстъпиха с 2:5 под тепетата, а треньорът Тодор Каменов отдаде загубата на индивидуални грешки в защитния вал на варненци.

Домакините започнаха отлично и още до 15-ата мин вече водеха с 2:0. В 26-ата Емил Янчев върна за кратко интригата, но след грешка в отбраната на варненци се стигна до ново попадение на “канарчетата” от дузпа. Малко преди почивката Ертан Томбак отново върна шансовете за “моряците” с хубав гол.

През второто полувреме гостите се опитаха да направят обрат, но бяха наказани след две бързи контри.

Наставникът на черноморци Тодор Каменов изрази недоволството си от многото груби индивидуални грешки в защита, които са се оказали решаващи за крайният изход.

Любопитното е, че за два мача варненци са допуснали десет гола. В първия кръг “моряците” отстъпиха на Левски във Варна с 3:5.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Ертан Томбак, Стоян Илиев /30-Румен Касабов/, Николай Николаев, Добромир Добрев, Светослав Павлов /60-Владислав Георгиев-75 Валери Атанасов/, Мартин Станков, Емил Янчев, Калоян Диев/30-Илиан Илиев/, Слави Славов, Валентин Йосков.