Черно море громи на старта в Елитната до 17 години и поведе класирането
ДЮШ Черно море елитна до 17 години
Снимки: ПФК Черно море

“Моряците” бият с 4:0 Ботев (Пд), Мартин Минчев с хеттрик

Черно море статира в Елитната група до 17 години с разгромна победа. “Моряците” разбиха Ботев (Пд) с 4:0 на стадиона под Аспаруховия мост. Срещата се игра в изключителна жега и беше проследена от шефа на ДЮШ и пом.-треньор на мъжкия тим от “Тича”Емануел Луканов, съобщават от клуба.

Стотина верни привърженици аплодираха “моряците”, които откриха в 29-ата минута с гол на Мартин Минчев. Той беше изведен сам срещу вратаря и не сбърка.

Резултатът беше удвоен веднага след почивката – Синан Мехмедов завърши комбинация за 2:0. Само 8 минути по-късно преднината на домакините стана и класическа чрез Минчев, който реализира след асистенция на рожденика Мартин Дичев – 3:0.

ДЮШ Черно море елитна до 17 годиниКрайното 4:0 се оформи отново Минчев, който в 60-ата минута вкара своя хеттрик в мача. След това и двата тима треснаха по 1 греда.

В коментара си за двубоя наставникът на тази възраст на Черно море и клубна легенда – Тодор Марев, сподели, че е доволен от резултата и играта, особено в мач от І кръг на първенството. Той се надява неговите възпитаници да запазят формата си.

ДЮШ Черно море елитна до 17 годиниТака Черно море поведе в класирането в групата след първия кръг. В събота “моряците” имат тежко гостуване на Левски в 10,30 ч. в столицата.

Съставът на Черно море: Иван Дичевски, Йордан Радев, Александър Цариградски (65 – Йордан Атанасов), Виктор Попов, (70 – Александър Георгиев), Лъчезар Йорданов (к), Мартин Дичев, Синан Мехмедов (67 – Георги Вълов), Радослав Вичев (72 – Георги Вуцов), Данаил Димов, Мартин Минчев, Георги Топалов.