Varna
9°
ясно небе
Влажност: 81%
Вятър: 2m/s SW
Започва Tall Ships: Ветроходите закъсняват заради мъглата
Facebook Google Twitter LinkedIn Reddit

Официалното откриване на регатата Tall Ships във Варна е насрочено за днес от 13 часа на Морска гара

В 9 часа трябваше да започне посрещането на корабите във Варненския залив, а час по-късно – посещенията на граждани на корабите по график.

Мъглата, с която осъмна Варна днес, обаче осуети програмата и забави влизането на корабите във Варненското пристанище. Всеки момент се очаква на Морска гара да акoстира “Калиакра”, научи varnautre.bg. Първончално се очакваше нашият ветроход да пристигне трети, но в момента баркентината изпреварва конкурентите си.

Припомняме цялата програма за следващите 5 дни:

От 11.00 часа днес е стартът на гонките на регатите „Ветрила“ – килови яхти, и  „Бриз Есен Тол Шипс“ – клас „Оптимист“, „Лазер“, „ФИН“.

От 14.00 до 17.00 часа ще продължи Спортната програма за екипажите на Южния плаж и Морска гара – плажен футбол, плажен волейбол 3х3, дърпане на въже, гребане ЯЛ 6.

В 19.30 часа е началото на концерта на “Легендите”, със специалното участие на Тони Димитрова.

1 октомври

09.00ч. – 12.00 ч. Посрещане на корабите във Варненския залив

09.30ч. Шкиперска конференция регата „Ветрила“ – Пътнически Терминал Варна

10.00ч. – 22.00 ч. Щанд на ЯК “Кап. Г. Георгиев – Порт Варна” демонстрации и обучение във ветроходния спорт

10.00ч. – 20.00ч. Посещения от граждани на корабите по график

10.30ч. – 22.00ч. Културно-музикална програма „Fun City +“ – Пристанище Варна

11.00ч. Старт на гонките регата „Ветрила“ – килови яхти

11.00ч. Старт на гонка Регата „Бриз Есен Тол Шипс“ – клас „Оптимист“, „Лазер“, „ФИН“

12.00ч. Краен срок за пристигане на корабите участници в регата “SCF Black Sea Tall Ships Regatta”

12.30ч. – 18.00ч. Културно-музикална програма – сцена на Пристанище Варна

13.00ч. – 13.30 ч. Церемония по откриване на регата “SCF Black Sea Tall Ships Regatta” – сцена на Пристанище Варна

14.00ч. – 17.00ч. Спортна програма за екипажите – плажен футбол, плажен волейбол 3х3, дърпане на въже, гребане ЯЛ 6 – Южен плаж, Морска гара

19.30ч. Официална вечеря за капитаните

19.30ч. Концерт на супер група „Легендите“, със специалното участие на Тони Димитрова

2 октомври

10.00ч. – 15.00ч. Спортна програма за екипажите – плажен футбол, плажен волейбол, ветроходна гонка с клас „Оптимист“, гмуркане, плуване и др. – Южен плаж, Морска гара

10.00ч. – 12.30ч. Културно-музикална програма -сцена на Пристанище Варна

10.00ч. – 12.30ч. Културно-музикална програма- сцена на входа на Морската градина

10:00ч. – 22:00 ч. Щанд на ЯК “Кап. Г. Георгиев – Порт Варна” демонстрации и обучение във ветроходния спорт

10.00ч. – 20.00ч. Посещения от граждани на корабите по график

11.00ч. – 18.00 ч. Старт на гонките регата „Ветрила“ – килови яхти

12.00ч. Старт на гонка Регата „Бриз Есен Тол Шипс“ – клас „Оптимист“, „Лазер“, „ФИН“

10.30ч. – 22.00ч. Културно-музикална програма „Fun City +“ – Пристанище Варна

15.30ч. – 17.30ч. Културно-музикална програма – сцена на входа на Морската градина

16.00ч. – 16.30 ч. Награждаване на победителите в регата „Бриз Есен Тол Шипс“ -сцена на Пристанище Варна

16.45ч. Парад на екипажите – начало Пристанище Варна – ул. ”Преслав”-

бул. ”Княз Борис I” – бул. ”Сливница” – вход на „Морска градина“

18.00ч. – Награждаване на победителите от ветроходните гонки регата „SCF Black Sea Tall Ships Regatta” – сцена на входа на Морската градина

19.30ч. – Концерт „Бохемска рапсодия” – със специалното участие на Звездомир Керемидчиев – Звезди

20.00ч. – Парти на екипажите

3 октомври

10.00ч. – 14.00ч. Културна програма за екипажите по избор: Посещение на Побити камъни, Регионален исторически музей

10.00ч.-12.30ч. Културно-музикална програма – сцена на Пристанище Варна

10.00ч. Старт на гонките регата „Ветрила“

10.00ч. – 22.00 ч. Щанд на ЯК “Кап. Г. Георгиев – Порт Варна” демонстрации и обучение във ветроходния спорт

10.00ч. – 20.00ч. Посещения от граждани на корабите по график

12.00ч. – 15.00 ч. Посещение на Офицерския състав в резиденция „Евксиноград“

15.30ч. –18.00 ч. – Културно-музикална програма – сцена на Пристанище Варна

16.00ч. -17.00 ч. Техническа конференция регата „SCF Black Sea Tall Ships Regatta” – Юнашки салон

17.00ч. 17.30 ч. Награждаване и закриване на регата „Ветрила“

18.00ч. 18.30 ч. Теглене на томбола с награди на ЯК “Кап. Г. Георгиев – Порт Варна”

19.30ч. – Концерт на Група “Кикимора”, Николо Коцев и Дуги Уайт

19.30ч. – Културна програма за екипажите: „Аладжа манастир“ – Светлинно шоу

21.30 ч. – Празнична Заря

4 октомври

10.00ч. – 12.00ч. Щанд на ЯК “Кап. Г. Георгиев – Порт Варна” демонстрации и обучение във ветроходния спорт

11.00ч. – Начало на снемане на корабите

11.00ч. – Съпътстващи парада на ветрилата килови яхти, ЯЛ6, клас „Оптимист” и др.

13.00ч. – Парад на ветрилата във Варненския залив

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *