Вятър: 11m/s NE
Светлин Николов най-бърз на лекоатлетическия крос в Морската

20161112_111054_resized

При жените за втора поредна година шампионка стана Лора Колева

Светлин Николов от Технически Университет стана шампион в бягането за „Купа 8 декември“. Състезанието по Лекоатлетически крос, част от програмата на „Купа 8 Декември“, се проведе в Морската градина под Летния театър. При мъжете участие взеха 33 студенти шестте университета във Варна. Николов спечели дистанцията от 2000 метра за време 6,37 минути.

20161112_111055_resized_1На второ място и сребърния медал отидоха при Павел Костадинов от ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“. Трети пък се нареди представителят на Медицински Университет Стефан Михайлов.

20161112_110126_resized_1При дамите миналогодишната победителка Лора Колева отново бе най-бърза. Тя спечели златния медал, след като избяга разстоянието от 1000 метра за време 3,54 минути. Втора е Веселина Добрева от медицината, а трета Мерлин Джафер от Технически университет.

На база индивидуалните резултати, се формира и отборно класиране за мъже и жени, също така и комплексно класиране между университетите: