9°
Англия разгроми Малта в първия мач за Евро 2018 по футзал

Англия-Малта (футзал, квалификации за Евро 2018 (17)

“Трите лъва” газят с 6:1 във Варна

Отборът на Англия победи тима на Малта с 6:1 в първия мач от група “D” на квалификационния турнир за Европейското първенство по фузал 2018, който се провежда в зала “Конгресна” на Двореца на културата и спорта във Варна.

Англичаните поведоха в резултата след 2,02 минути игра чрез Раони Медина, а в 6,20 минута Анди Манджон изравни. До края на полувремето символичните домакини реализираха нови три гола. Люк Балинджът покачи на 2:1 в 12,48 минута, а Раони Медина и Максимилиян Килман доведоха нещата до 4:1 в последните три минути на първата част.

Второто полувреме започна с нов гол за англичаните, а точен за 5:1 бе Уилям Уолъс в 22,40 минута. В 34,03 минута Максимилиян Килман реализира за 6:1, след като играч на Малта се опита да изчисти топката, но кълбото рикошира в крака на Килман и влетя в мрежата на гостите. Четири минути преди края Марк Замит удари греда. През цялото второ полувреме малтийците играха с пети полеви състезател, но така и не успяха да реализират втори гол.