9°
България на трето място във Варна след загуба от Англия

Англия-България (квалификации за Евро 2018 по футзал) (13)

“Лъвовете” отстъпиха с 1:4 в зала “Конгресна” на Двореца

България завърши на трето място в група “D” в квалификационния турнир за Евро 2018 по футзал. Пред около 1000 зрители в зала “Конгресна” на Двореца на културата и спорта във Варна “лъвовете” отстъпиха на тима на Англия с 1:4.

Англия-България (квалификации за Евро 2018 по футзал) (7)Треньорският щаб на българите стартира срещата с Костадин Иванов на вратата, а пред него полеви играчи Веселин Геренски, Пламен Стойков, Даниел Димов и Марко Костич.

Англия-България (квалификации за Евро 2018 по футзал) (26)Националите ни започнаха уверено мача, като създадоха няколко опасни ситуации пред вратата на Англия, но не съумяха да ги реализират. Мартин Великов финтира играч на “Трите лъва” и стреля от малък ъгъл но след намесата на вратаря топката се отби в страничната греда. В 16,50 минута стражът Костадин Иванов сгреши при подаването на топката и Ричард Ларс с едно докосване насочи кълбото опразнената врата.

Англия-България (квалификации за Евро 2018 по футзал) (22)Само секунди след почивката българите можеха да изравнят резултата. Веселин Геренски открадна топката в центъра на терена, нахлу мощно, но не можа да намери Пламен Стойков, който бе останал сам на задна греда. Само две минути по-късно англичаните удвоиха резултата, отново чрез Ричард Ларс. В 34,08 минута Дъглас Ред завърши добра контраатака за своя тим и направи резултата класически – 3:0 за Англия. След попадението България заигра с пети полеви играч, а 43 секунди преди края на срещата Йосиф Шутев върна един гол. Само 16 секунди по-късно Люк Белинджър оформи крайното 4:1, след като прехвърли майсторски вратаря ни.

Англия-България (квалификации за Евро 2018 по футзал) (17)

Така англичаните са втори в подреждането с две победи и загуба, а нашите момчета са трети с победа и две загуби. Лидер е тимът на Албания, а в дъното без точков актив е Малта.

Англия-България (квалификации за Евро 2018 по футзал) (15)Съставът на България: Костадин Иванов, Веселин Геренски, Пламен Стойков, Даниел Димов, Марко Костич (Исмет Хаджиев, Станем Арсов, Росен Дачев, Георги Герасимов, Мартин Великов, Димитър Петев, Йосиф Шутев, Даниел Несторов, Мартин Марков

Треньор: Димитър Пантев
Помощник треньор: Бойко Косев