9°
Черно море загря за ЦСКА с успех срещу аматьори

Черно море - Балчик (33)

Пируло, Бакари, Балджийски и Хлупик бележат за “моряците” при успеха с 4:1 срещу Черноморец (Балчик)

Черно море записа успех в последната си контрола от зимната подготовка. На стадион “Младост” в морската столица “моряците” победиха лидера в трета североизточна лига – Черноморец (Балчик) с 4:1. Новото попълнение Пируло откри резултата в 14-ата минута, а Георги Димитров изравни в 34-ата. Бакари, Балджийски и Филип Хлупик оформиха крайния резултат след почивката.

Черно море - Балчик (34)Треньорът Георги Иванов-Гонзо започна срещата с най-доброто, с което разполага. На десния бек титуляр излезе Ертан Томбак, а в средата на терена стартира испанецът Пируло. По различни причини мача пропуснаха- Мишо Венков, Траян Траянов, Ондрей Сукуп, Пламен Николов и Стефан Станчев. Последният получи почивка от треньорския щаб и тренира на “Тича” индивидуално. За двубоя с Балчик Гонзо повика трима юноши от школата на клуба- Ертан Томбак, Емил Янчев и Румен Касабов. Сред резервите бе и 17-годишният Илиан Илиев.

Черно море - Балчик (11)

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖ ТУК»

Срещата започна добре за “моряците”, които откриха резултата в 14-ата минута. След удар на Балджийски топката се отби в страничната греда и се озова в краката на Пируло, който без да се бави я вкара в опразнената врата. В 31-вата минута Коконов бе изведен на добра позиция от дясно и стреля, но в страни от вратата. Три по-късно Георги Димитров засече центриране от корнер и изравни – 1:1. В 38-ата Станислав Желязков пропусна да изведе гостите напред, а след центриране от дясно Бакари и Иван Коконов се разминаха с топката.

Черно море - Балчик (16)В 53-ата минута Бакари бе изведен по прекрасен начин от капитана Георги Илиев и нападателят технично прати топката в мрежата на гостите за 2:1. В 61-2ата минута Балджийски засече с глава перфектно центриране на втора греда и прави резултата 3:1. Минута по-късно в игра се появиха всички резерви на “моряците”, повечето от които юноши. В 66-ата Черно море стигна до четвърти гол. Той бе дело на новото попълнение Филип Хлупик, който бе изведен майсторски от Илиан Илиев сам срещу вратаря и не сгреши – 4:1.

Черно море - Балчик (26)Съставът на Черно море: Войтех Шром, Мартин Костадинов, Ертан Томбак, Дани Георгиев, Георги Илиев, Тодор Паланков, Александър Цветков, Иван Коконов, Пируло, Борислав Балджийски, Бакари

Резерви: Емо Михайлов, Румен Касабов, Илиан Илиев, Валентин Йосков, Филип Хлупик, Емил Янчев

Мачът пропуснаха: Мишо Венков, Траян Траянов, Ондрей Сукуп, Пламен Николов и Стефан Станчев

Съставът на Черноморец: Хрситиян Христов, Генади Луго, Севдалин Стайков, Мирослав Начев, Петко Цанков, Николай Иванов, Георги Димитров, Виктор Митев, Станислав Желязков, Цветомир Илиев, Беадир Беадиров.

Резерви: Константинос Халавес, Валентин Веселинов, Румен Александров, Валери Христов, Станислав Живков, Александър Попов.