9°
Александър Цветков излезе титуляр за националния в учебна игра

Александър Цветков - национален отбор (2)

Полузащитникът на “моряците” игра срещу младежите до 21 години на “Васил Левски”

Полузащитникът на Черно море Александър Цветков игра за мъжкия национален отбор на България по футбол. “Морякът” излезе сред 11-те в учебната игра срещу младежкия състав на страната до 21 години. Двата тима завършиха 1:1 на Националния стадион „Васил Левски“ преди домакинството на Холандия в световните квалификации при мъжете на 25-и март.

Младежите поведоха в 38-ата минута с попадение на Александър Георгиев, а мъжете изравниха в 86-ата чрез Атанас Зехиров.

Александър Цветков - национален отбор (3)Мъжкият национален отбор започна по-активно и още в 4-ата минута Атанас Зехиров опита центриране, но бе блокиран и последва ъглов удар. Карачанаков центрира, но стражът на младежите Християн Василев улови топката.

Малко по-късно Антон Карачанаков пробва ново центриране, но Чорбаджийски не успя да засече. Младежкият състав също търсеше пролуки към вратата на съперника и в 17-ата минута организира атака, от която можеше да произлезе опасност пред вратата на мъжете, но Александър Георгиев се озова в засада.

Александър Цветков - национален отбор (1)Младежите откриха резултата в 38-ата минута члез Александър Георгиев. Георги Йомов подаде чудесен пас, който Георгиев превърна в гол. Младежкият тим стигна до нов шанс в 40-ата минута. Орачев пробва центриране, но Карачанаков се намеси навреме.

През второто полувреме мъжкият национален тим бе по-активен в търсене на изравнително попадение. В 58-ата минута Стефан Велков отправи опасен удар с глава, но прати топката край вратата на младежите.

Антон Карачанаков удари гредата в 67-ата минута, а в 73-ата Венци Керчев предотврати заплаха пред вратата на младежкия отбор. Мъжкият състав все пак успя да изравни в 86-ата минута.Попадението реализира Атанас Зехиров с чудесен удар от пряк свободен удар.

Стартовите състави:

България А: 12. Георги Китанов, 3. Антон Недялков, 15. Васил Божиков, 4. Божидар Чорбаджийски, 18. Атанас Зехиров, 9. Георги Костадинов, 6. Александър Цветков, 22. Никола Колев, 19.Кирил Десподов,17. Тони Тасев, 21.Антон Карачанаков.

Селекционер: Петър Хубчев

България U21: 12. Християн Василев, 20. Стойчо Атанасов, 5.Венцислав Керчев, 15. Преслав Петров, 4.Мики Орачев, 17. Александър Георгиев, 11. Китан Василев, 14. Божидар Краев, 10. Янис Карабельов, 18. Наско Милев, 7. Георги Йомов

Селекционер: Антони Здравков