8°
Влажност: 65%
350 състезатели обикаляха Радио Варна в щафета

Радио Варна обиколка

60 отбора в различни възрастови групи се включиха в 54-ото издание на щафетната обиколка на Радио Варна, която е част от традицията на честването на 3 март в морския град. В масовата спортна проява се състезаваха повече от 350 души.

Символичен старт на състезанието дадоха самите работещи в Радио Варна с необичаен крос на майки с децата си.

Радио Варна обиколкаВеднага след тях бе официалният старт на представителите на варненското спортно училище. При момичетата и момчетата на първите места се класираха отборите на „Суперспорт”, а вторите позиции при двата пола заеха представители на СК „Черно море Атлетик”. При момичетата 4-8 клас 4-та езикова гимназия грабна златните отличия, пред Първа езикова и училище „Климент Охридски”. При момчетата в тази възраст на първа позиция са Професионалната гимназия по електротехника, втори останаха Първа езикова гимназия, а трети Математическа гимназия. При девойките 9-12 клас злато за Професионална техническа гимназия, които оставиха зад себе си Първа езикова и Математическа гимназия.

Радио Варна обиколкаПри дамите в тази възраст Първа езикова бяха над всички. Среброто остана за 4-та езикова, а бронзът за 3-та ПМГ. Отборът „4х4” грамна златото при работническите колективи, пред тима на ВМРО и смесен отбор на учители от 1-ва езикова. При ветераните златото отиде при състезателите на „Атлетик”. ТУ се пребориха за призово място при студентите, пред Медицински университет. Злато спечели женския тим на ТУ-Варна. Отборът на ВМСК стана първи при участниците сред военните.