Вятър: 1m/s N
В Девня се надъхват за трета победа в шампионата

Девня футбол

Момчетата на Николай Кателиев жадни и за реванш срещу Бозвелийско

Отборът на Девня 2005 ще търси трета победа от началото на сезона при гостуването си на Бозвелийско в среща от 11-ия кръг в първенството на „А“ Областна футболна група – А1, съобщават от пресслужбата на Община Девня. Тимът от Долината на химията ще се изправи срещу един от най-стабилните отбори тази неделя от 15 часа. Трите точки в мача ще отлепят девненци от дъното на класирането, но задачата пред тях няма да е никак лека, тъй като съперникът се е прицелил в първата позиция.

Футболистите на Девня са жадни и за реванш срещу Бозвелийско, който миналата година победи с 1:0 на стадиона в Повеляново. Ръководството на “Девня 2005” се надява и на подкрепа от своите фенове в мача с “Бозвелийско”.

Междувременно отборът на Девня 2005 стартира годината по отличен начин. В първия си мач възпитаниците на Николай Кателиев разгромиха като домакин Провадия с 4:1. Головото шоу откри Денис Куцаров – Джаро, който се разписа в 20-ата минута. Четири минути преди края на първото полувреме опитният Диян Кателиев покачи на 2:0. След час игра гостите се върнаха в мача и намалиха на 1:2. В 75-ата минута Веселин Симеонов бе точен за 3:1 и приближи домакините до победата. В 86-ата минута Ивелин Пенев вкара четвърто попадение за “Девня” и окончателно довърши съперника.

Победа постигнаха и юношите на Девня 2005, които се разправиха с 4:2 срещу “Белослав”. Трите точки изкачиха девненчетата на второ място в класирането на Областната група.