9°
Черно море върти 0:0 с Нефтохимик в Елитната до 19 години

Черно море - Левски U19 (5)
“Моряците” играха 20 минути с човек по-малко, закараха футболист на варненци в болница

Юношите старша възраст на Черно море взеха точка при гостуването си на Нефтохимик в мач от 21-вия кръг на Елитната група до 19 години. На стадиона в град Българово, който е на 20 километра от Бургас, двата тима завършиха 0:0.

Последните 20 минути “моряците” играха с човек по-малко, след като тежка контузия получи Венцислав Анастасов, а треньорът Тодор Каменов бе извършил всичките си смени. Младият талант на варненци се появи в игра след почивката, но в 70-ата минута бе изблъскан на тъчлинията. В опита си да запази равновесие при стъпването на пистата, усука коляното и се свлече на земята с болки. Веднага след края на двубоя Анастасов бе закаран в бургаска болница със съмнения за скъсани връзки, каза треньорът на Черно море.

Иначе Ертан Тoмбак изработи най-интересните ситуации през правата част. Още в 1-вата минута младият талант можеше да открие резултата, но след изстрела му топката бе избита от бранител на Нефтохимик от голлинията. В 25-ата минута отново той нямаше късмет пред вратата на съперника.

През втората част Кристиян Арсовски засече центриране от корнер, но от два метра не успя да намери очертанията на вратата. В самия край на мача домакините можеха да вземат трите точки, но за късмет на Черно море топката срещна страничната греда след меле в наказателното поле.

Съставът на Черно море: Георги Дончев, Стоян Илиев, Емил Янчев, Кристиян Арсовски, Ертан Тoмбак, Мартин Станков, Александър Михайлов (70-Николай Николаев), Румен Касабов (65-Кирил Радев), Добромир Добрев (46-Венцислав Анастасов), Илиан Илиев, Калоян Диев.