9°
Национал на “моряците” носи победата на Черно море с разкървавен нос

Варненци бият Спартак в Плевен с 2:0

Юношите младша възраст на Черно море записаха победа с 2:0 при гостуването си на Спартак в Плевен в мач от 22-я кръг на Елитната юношеска група до 17 години. При изключително тежки условия в пороен дъжд и силен вятър „моряците“ не започнаха добре мача, но до края на първото полувреме поеха инициативата, но пропуски пред вратата на домакините им попречиха да поведат още преди почивката.

Снимка: © Varnautre.bg / архив

В началото на втората част юношеският национал Мартин Минчев все пак откри резултата. Домакините от Спартак Плевен заиграха изключително грубо след гола, съобщава клубният сайт на Черно море. Черно море остана с 10 души, след като пресилен червен картон получи Александър Цариградски за сблъсък със съперник. Въпреки, че бяха с човек по-малко „моряците“ показаха класа и с разкървавен нос Мартин Минчев успя да покачи на 2:0.

С победата Черно море вече има 50 точки и продължава да е на трето място в класирането. В следващия кръг варненци са домакини на Берое.