Влажност: 69%
Зимната селекция на Черно море – провал

Черно море

Новите не оправдаха очакванията на Гонзо

Черно море най-вероятно ще се раздели с вратаря Войтех Шром след края на сезона в Първа професионална лига. Чехът дойде на „Тича” през януари и трябваше да замести Пржемисъл Коварж, но след като изигра няколко мача като титуляр, изгуби треньорското доверие.

В момента Гонзо разчита твърдо на Емил Михайлов, а при успеха с 3:1 в Бургас титуляр беше 17-годишният Иван Дюлгеров. Шром попада в групата, но остава резерва, и не е трудно да се предположи, че дните му във варненския клуб са преобрени.

Оставането на Борислав Балджийски за другото първенство също виси на косъм. Офанзивният халф също бе сред зимните попълнения и трябваше да е адекватен заместник на напусналия Уго Секо, но на този етап това не се получава. Балджийски е вкарал само един гол, макар и важен – при успеха с 1:0 над Берое, а в другите срещи е кръгла нула. Логично той изгуби титулярното си място, а когато се завърна в състава срещу аматьорския Литекс, направи уникален пропуск при 1:1 в края на първото полувреме, който същиса Гонзо. Впоследствие ловчанлии елимиинираха „моряците” с дузпи.

Дни по-късно Гонзо все пак му даде шанс на Борислав и срещу ЦСКА, но след безобразната му игра, го смени след почивката, а тимът изгуби с 1:3.

Преди 3 дни пък в Разград Балджо отново остана резерва срещу Дунав, а влизането му в игра през второто полувреме остана незабелязано и не можа да предотврати загубата с 0:1.

Като цяло зимната селекция на „моряците” може да се определи като провал, след като и чехът Филип Хлупик тотално отпадна от сметките на Гонзо, а Хосе Пируло, въпреки че получава редовно игрови минути, засега не е показал, че е полезна покупка.

Въпреки това Черно море е с реални шансове за четвъртото място и завръщане в Европа. Осем кръга преди края варненци са пети с 43 точки, една по-малко от четвъртия „Дунав”, и с 4 повече от шестия Локомотив (Пд).

В неделя от 17,45 часа Черно море приема Локо в Каварна.