Вятър: 4m/s ENE
    Черно море с тежка загуба у дома

Черно море - Левски U19 (3)

“Моряците” падат от Дунав с 2:5 в Елитната група до 19 години

Отборът на Черно море записа домакинска загуба с 2:5 от Дунав Русе в мач от 24-ия кръг на Елитната група до 19 години, игран на стадион “Корабостроител” във Варна.

“Моряците” поведоха в резултата в 14-ата минута, след като Ертан Томбак проби и центрира по земя към Калоян Диев, който не сгреши. В 20-ата минута гостите от Русе изравниха след центиране от корнер, а само шест по-късно стигнаха до пълния обрат в мача. В 31-вата минута Ертан Томбак направи нов пробив и центрира, но топката срещна ръката на футболист на гостите в наказателното поле, а Румен Касабов реализира отсъдената дузпа -2:2.

След почивката груби грешки в защитата на варненци позволиха на съперника да реализира цели три безответни гола и да спечели мача с категоричното 5:2.

В следващия кръг Черно море гостува на Монтана. Двубоят на стадион “Огоста” е на 6 май от 16 часа.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Ертан Томбак, Стоян Илиев (76-Николай Николаев), Християн Арсовски (35-Никола Тодоров), Добромир Добрев, Влад Михайлов (Кирил Радев), Александър Михайлов, Емил Янчев, Румен Касабов, Илиан Илиев, Калоян Диев.