9°
Черно море пада на “Огоста” в Елитната до 19 г.

Черно море - Левски U19 (17)

“Моряците” отстъпиха при гостуването на Монтана с 1:3

Черно море записа загуба при гостуването си на Монтана в мач от 25-ия кръг на Елитната група до 19 години. На стадион “Огоста” “моряците” отстъпиха на Монтана с 1:3. Единственият гол за варненци реализира Валентин Йосков.

Домакините поведоха в резултата в 30-ата минута, но в 55-ата Йосков изравни, след като бе изведен сам срещу вратаря на монтанци от Калоян Диев. В 65-ата Монтана отново излезе напред в резултата, а в последната минута на мача вкара трети гол, с който оформи и крайния резултат.

“Преди първия гол мачът се игра на една врата. За 15 минути през второто полувреме изпуснахме седем чисти положения. Създаваме много ситуации, но не можем да ги реализираме”, каза след срещата треньорът на Черно море Тодор Каменов.

Двама от футболистите на “моряците” ще останат да пренощуват в Монтана и утре ще се присъединят към националния отбор в тази възраст. Това са Емил Янчев и Ертан Томба, които са повикани в представителния тим за контроли с Македония.

В следващия кръг Черно море приема Септември (София). Двубоят е на 14 май (неделя) от 16 часа на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Ертан Томбак, Стоян Илиев, Емил Янчев, Кристиян Арсовски, Добромир Добрев, Румен Касабов, Михайлов (46-Калоян Диев), Влад Михайлов (46-Кирил Радев), Мартин Минчев, Валентин Йосков.