9°
Черно море удари Септември София в Елитната до 19 години

cherno-more-cska-u19-17

“Моряците” бият с 4:1 у дома

Успех с 4:1 постигнаха юношите на Черно море в Елитната група до 19 години. В среща от 26-ия кръг, играна на стадион “Корабостроител” във Варна, “моряците” победиха Септември София. Хеттрик за варненци реализира Валентин Йосков, а един добави Влад Михайлов.

Йосков откри резултата в 25-ата минута от дузпа за нарушение срещу Лъчезар Йорданов. Само пет по-късно гостите изравниха, а в 41-вата Йосков отново изведе “моряците” напред след удар извън наказателното поле.

След почивката варненци отново бяха по-добрият отбор на терена и логично реализираха нови два гола. Първо Румен Касабов открадна топка в средата на терена и изведе Йосков сам срещу вратаря, който не сгреши – 3:1. В 75-ата отново голмайсторът на варненци се озова очи в очи срещу стража на гости, стреля, вратарят изби, а Влад Михайлов догони отбитата топка и я вкара за 4:1.

“Получи се отворен мач. Гостите са добър отбор и създадоха опасности, но ние влязохме концентрирани в мача и ни се получи. За разлика от друг път, когато създаваме положения и не можем да ги вкараме, днес бяхме ефективни в предни позиции”, каза треньорът на Черно море Тодор Каменов.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Ертан Томбак (55-Александър Михайлов), Георги Топалов, Стоян Илиев (46-Влад Михайлов), Кристиян Арсовски (35-Калоян Диев), Добромир Добрев, Илиан Илиев, Румен Касабов, Емил Янчев, Лъчезар Йорданов (80-Николай Николаев), Валентин Йосков.