Вятър: 6m/s NNE
Отличиха призьорите в републиканските ученически игри
снимки: varnautre.bg

Вижте имената на шампионките по баскетбол и сребърните медалисти по хандбал

Шампионът на България по баскетбол и сребърните медалисти по хандбал получиха плакети от община Варна за отличното представяне в републиканските ученически игри, по случай деня на българския спорт. Церемонията по награждаването се проведе в Юнашкия салон, а юбилейната сребърна монета 2017 г. на отличилите се състезатели и техните ръководители връчиха Кристиaн Димитров, директор дирекция “Спорт” при община Варна и зам. кмета Коста Базитов.

IMAG0683В надпреварата по баскетбол за 11-12 клас девойките от Първа езикова гимназия спечелиха безапелационно златните медали и купата по баскетбол. Ръководителят на отбора Дончо Думанов получи юбилейната сребърна монета 2017 г., а директорът на Първа езикова гимназия Веселин Василев – почетен плакет на кмета на Варна Иван Портних.

IMAG0680

В хандбалния турнир варненските ученици от ПГСАГ “Васил Левски” завършиха на второ място в България. Във финалния двубой отборът от морската столица не успя да победи учениците от СУ “Христо Ботев” (Кубрат) и взе сребърните медали. Ръководителят на отбора Петър Маринов получи юбилейната сребърна монета 2017 г., а директорът на училището Магдалена Вуцова – почетен плакет на кмета на Варна Иван Портних.