Вятър: 2m/s NW
Черно море завърши сезона с 2:2 срещу Левски

Черно море - Левски (37)

Румен Касабов и Мартин Костадинов бележат за “моряците”, Александър Цветков с червен картон

Черно море завърши сезон 2016/2017 г. с равенство при гостуването си на Левски. На стадион Георги Аспарухов “моряците” завъртяха 2:2 със “сините”. Гостите от Варна на два пъти повеждаха в резултата, но “сините” все пак успяха да избегнат втората си поредна загуба и стигнаха до точката. Така Черно море финишира на последното 6-о място в първата шестица на класирането.

Сектор “Б” бойкотира срещата, като остана празен, след като тимът загуби с 0:3 от ЦСКА-София преди няколко дни. Домакините играят с екипите за сезон 2017/2018 година, които по-рано днес бяха представени.

“Сините” излязоха с петима свои юноши. Николай Кръстев, Ивайло Найденов, Станислав Иванов, Атанас Кабов и Алекс Боримиров започнаха от първата минута. За последните двама това бе дебют от първата минута за клуба.

Георги Иванов-Гонзо също заложи на петима юноши на “моряците”. Ертан Томбак е пълен дебютант, а още титуляри са Емил Янчев, Мартин Костадинов, Мартин Минчев и Валентин Йосков.

В 28-ата минута Емил Михайлов направи невероятно спасяване, след като Адениджи стреля с глава от пет метра. Варненци поведоха в 40-ата минута. След центриране от корнер Мартин Костадинов отне топката от Станислав Иванов, който тръгна да изнася топката. Крайният защитник нахлу в наказателното поле, след което стреля между краката на Ники Кръстев и топката влезе в мрежата. Голът е първи за Костадинов в родния елит. Две минути по-късно Станислав Иванов пропусна да изравни. Младият футболист засече центриране от Бабатунде, но Михайлов спаси.

Второто полувреме бе доста динамично, като головите ситуации се редяха една след друга. В 47-ата минута Бабатунде Адениджи излезе на голова позиция, но ударът му беше избит от вратаря Емо Михайлов. В 52-ата минута Божидар Краев се измъкна сам в наказателното поле и вместо да стреля подаде към Роман Прохазка, връщайки го леко назад и словакът стреля в тялото на защитник. Само минута по-късно Черно море пропусна да удвои след фрапантна грешка в защита на левскарите. Димитър Пиргов пропусна противник зад гърба си, който подаде на Борислав Балджийски и той от чиста позиция стреля в тялото бранител. В 59-ата уникален пропуск направи младият Алекс Боримиров. Адениджи го намери непокрит в наказателното поле и той стреля мощно, но в тялото на вратаря. Впоследствие защитата се справи. В 68-ата “моряците” направиха нов уникален пропуск. Марек Кузма стреля от чиста позиция, но Кръстев изби. При добавката Филип Хлупик от 4-5 метра стреля над вратата. В 74-ата минута Антон Огнянов центрира от левия фланг и качи топката на главата на Божидар Краев, който вече нямаше как да изпусне – 1:1. В 78-ата варненци отново поведоха в резултата. Филип Хлупик се подигра с Антон Огнянов на фланга, мушна топката през краката му, проби отдясно и върна към Румен Касабов, който хладнокръвно с мощен шут реализира за 2:1 при дебюта си в елита. В 81-вата минута Роман Прохазка изстреля истински снаряд от 30 метра и препарира вратаря на варненци за 2:2. Само 4 по-късно Божидар Краев се оказа сам срещу вратаря при една добавка, но той стреля встрани. В 89-ата минута за втори жълт картон бе изгонен капитанът в този мач Александър Цветков.

ЛЕВСКИ – ЧЕРНО МОРЕ 0:1
0:1 Костадинов (40)
1:1 Краев (74)
1:2 Касабов (78)
2:2 Прохаска (81)

ЛЕВСКИ 4-2-3-1: Николай Кръстев, Сашо Александров, Димитър Пиргов, Александър Александров, Веселин Минев (46-Антон Огнянов ), Ивайло Найденов, Роман Прохазка, Станислав Иванов, Атанас Кабов (46-Божидар Краев), Алекс Боримиров, Бабатунде Адениджи (83-Франсис Нар)

ЧЕРНО МОРЕ 4-2-3-1: Емил Михайлов, Ертан Томбак, Оджей Сукуп, Емил Янчев, Мартин Костадинов, Александър Цветков, Борислав Балджийски, Филип Хлупик (90+2 Александър Михайлов), Мартин Минчев (70-Илиан Илиев), Валентин Йосков (59-Румен Касабов), Марек Кузма