9°
Младшата на Черно море върти 1:1 с Лудогорец

Черно море 2000

“Моряците” взеха сребърните медали в Елитната група до 17 години

Юношите на Черно море завършиха шампионата в Елитната група до 17 години с равенство 1:1 срещу Лудогорец. Двата отбора предложиха добър футбол в двубоя от 30-ия кръг на шампионата.

Синан Ахмедов изведе варненци напред в 26-ата минута, а в края на полувремето гостите изравниха. След почивката играта бе равностойна, като и двата отбора уцелиха по веднъж гредите.

Така Черно море завърши на престижното второ място в крайното класиране с актив от 67 т. и голова разлика 74:19. След края на двубоя бяха раздадени и сребърните медали на младите “моряци”.

Двубоят бе наблюдаван от шефа на ДЮШ на Черно море Емануел Луканов, който даде добра оценка на академията на варненци за изминалия сезон.

Съставът на Черно море: Иван Дичевски, Виктор Попов, Синан Ахмедов /70-Алекс Стефанов/, Александър Цариградски, Йордан Радев, Мартин Дичев, Петър Вуцов, Геориг Топалов, Дани Димов, Лъчезар Йорданов,Георги Вълов/73-Алекс Георгиев/.