9°
Черно море завърши сезона в Елитната до 19 години с 2:2 срещу Славия

cherno-more-cska-u19-26

Младият нападател Денислав Ангелов, роден 2001 година, отбеляза и двата гола за “моряците” срещу вицешампиона

Юношите старша възраст на Черно море завършиха сезона в Елитната група до 19 години с равенство у дома. На своя терен на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост “моряците” изпуснаха да победят Славия в мач от 30-ия последен кръг на шампионата. Двата тима завършиха 2:2, но отборът на Тодор Каменов определено може да съжалява за изпуснатата победа срещу вицешампиона.

В този мач наставникът на Черно море използва четирима “моряци”, родени 2001 година – Денислав Ангелов, Христиан Фоти, Тугай Неджет, Даниел Стоянов.

Варненци започнаха по-добре срещата и логично откриха резултата още в 8-ата минута. Емил Янчев изведе Денислав Ангелов сам срещу вратаря и 16-годишният талант не сгреши. В 20-ата минута Славия стигна до равенството, като преди да влезе във вратата, топката срещна последователно двете греди. Последва натиск на варненци, който се увенча с успех с гол в 32-ата минута. Емил Янчев изведе Ертан Томбак, който проби и върна топката към точката на дузпата, където Денислав Ангелов реализира за 2:1. Крайното 2:2 бе оформено в 75-ата минута след двоен удар в наказателното поле, като отсъждането на рефера бе доста спортно.

Така Черно море завършва сезон 2016/2017 г. в Елитната група до 19 години на 10 място с актив от 38 точки.

Съставът на Черно море U19: Иван Дюлгеров, Ертан Томбак, Даниел Стоянов, Емил Янчев, Добромир Добрев, Илиан Илиев, Влад Михайлов (46-Николай Николаев), Румен Касабов, Христиaн Фоти, Тугай Неджет (65-Калоян Диев), Денислав Ангелов.