Вятър: 4m/s SSE
Черно море завърши 1:1 със Славия у дома

Черно море - Славия (16)

“Моряците” продължават в Първа лига без загуба

Отборът на Черно море не успя да победи тима на Славия и завърши 1:1 с “белите” в мач от 5-ия кръг на Първа професионална лига, игран на стадион “Тича” във Варна. Единственият гол за “моряците”  реализира Атанас Зехиров през първата част. Гостите от Слвия изравниха чрез Георги Йомов в 72-ата минута. Неприятната новина за варненци е контузиите на двама от основните футболисти. През първото полувреме играта напусна Цветелин Чунчуков, а през в началото на второто тежка травма получи Витиня.

Черно море - Славия (19)Бранителят бе изнесен на носилка. Витиня до скоро лекува травма в ахилеса. Именно там се хвана португалецът без съприкосновение с противников играч, като първоначалните съмнения са за скъсан ахилес.

Черно море - Славия (36)Началото бе по-добро за гостите от София. Първо Иван Минчев стреля опасно от фаул, но Емил Михайлов изби в корнер. Малко след това пък Илиас Хасани бе близо до това да си вкара автогол, след като изчисти в горната греда едно центриране по земя отдясно.

Черно море - Славия (32)Постепенно домакините изравниха играта и последваха опасни удари на Орлин Старокин и Витиня. Така в 38-ата минута Черно море откри резултата. При едно центриране от корнер топката бе избита от защитата на Славия, но попадна право на крака на Атанас Зехиров, който разстреля Георги Петков.

В 56-ата минута с добро взаимодействие с Георги Илиев, Балджийски получи топката на дъгата на наказателното поле. и стреля, но встрани от вратата. В 72-ата минута Георги Йомов изравни с красив плонж след асистенция на Минчев.