Черно море с втора поредна загуба в Първа лига

Берое - Черно море (20)

“Моряците” отстъпиха с 0:2 на Берое в Стара Загора

Черно море записа втора поредна загуба в първа професионална лига. В среща от 8-ия кръг на шампионата “моряците” отстъпиха с 0:2 при гостуването си на Берое в Стара Загора. И двете попадения паднаха през първото полувреме на двубоя.

Берое - Черно море (19)Черно море започна неубедително срещата и още в третата минута на двубоя допусна гол. След грешка в средата на терена на Орлин Старокин, топката попадна в Педро Еуженио, който не сгреши за 1:0. В 15-ата Охене отправи силен удар, но топката премина встрани от вратата на Боровик. Три по-късно Марек Кузма засече с глава центриране отдясно, но топката попадна право в ръцете на вратаря на Берое. Малко след това отново той се озова на стрелкова позиция. Кузма отправи мощен удар леко встрани на вратата на домакините, но стражът на старозагорци парира. В 31-вата минута Охене изведе Мартин Камбуров на чиста голова ситуация, нападателят преодоля Боровик, но не успя да намери очертанията на опразнената врата. В 45-ата опитният нападател покачи на 2:0.

Берое - Черно море (24)След почивката Георги Иванов направи две промени. На местата на Орлин Старокин и Николай Минков в игра се появиха съответно Мариян Огнянов и Александър Александров. В 62-ата минута Мариян Огнянов получи топката в наказателното поле, финтира бранител и подаде към Ондрей Сукуп. Чехът се освободи от защитник и стреля с левия крак, но твърде слабо и вратарят на домакините улови.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖ ТУК»

DSC_1301

В 86 минута Черно море създаде най-чистата ситуация в мача. Удар на Георги Илиев бе избит с мъка от Периш, топката стигна до Марек Кузма, но той се подхлъзна и ударът му бе избит от бранителите на Берое. В 88-ата минута Антон Карачанаков стреля от наказателното поле и топката срещна напречната греда, като преди това закачи крака на Мартин Костадинов.

Съставът на Черно море: Евгени Боровик, Александър Цветков, Емил Янчев, Георги Божилов (66-Цветелин Чунчуков), Мартин Костадинов, Атанас Зехиров, Георги Илиев, Марек Кузма, Орлин Старокин (46-Мариян Огнянов), Ондрей Сукуп, Николай Минков (46-Александър Александров).