Черно море удари Лудогорец в Елитната до 17 години

Черно море - Лудогорец U17 (13)

“Моряците” бият с 3:2 под моста (снимки)

Юношите старша възраст на Черно море записаха победа с 3:2 при домакинството на Лудогорец в мач от 5-ия кръг на Елитната група до 17 години, игран на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост.

Черно море - Лудогорец U17 (5)“Моряците”, водени от Мартин Христов, откриха резултата в 17-ата минута. Денислав Ангелов вкара ефектен гол със задна ножица. До края на полувремето разградчани създадоха няколко опасности пред вратата на Черно море, но не успяха да ги реализират. В 37-ата минута удар от непосредствена близост срещна напречната греда на вратата, пазена от Ангел Стоянов.

Черно море - Лудогорец U17 (10)В 46-тата минута Иван Иванов покачи на 2:0, а 4 по-късно гостите намалиха след удар извън наказателното поле на Петър Караангелов. В 66-ата Лудогорец изравни от дузпа, реализирана от Георги Бабалиев, а Мартин Минчев с глава оформи крайното 3:2 в 73-ата.

Черно море - Лудогорец U17 (20)В следващия кръг Черно море гостува на Монтана. Мачът е на 16 септември (събота) от 10,30 часа.

Съставът на Черно море: Ангел Стоянов, Филип Иванов, Даниел Стоянов, Дамян Дамянов, Мердин Адем, Александър Александров (60-Ангел Игнатов), Мартин Минчев, Тугай Неджет (55-Симеон Бончев), Иван Иванов, Велислав Василев (40-ата Павел Георгиев), Денислав Ангелов (70-Никола Тончев).