9°
Черно море победи Етър в Елитната група до 17 години

Черно море - Левски U17 (14)

“Моряците” поведоха с 3:0, но в заключителните минути на срещата допуснаха два леки гола за 3:2

Юношите младша възраст на Черно море записаха победа с 3:2 при гостуването си на Етър във Велико Търново в отложен мач от 4-ия кръг. Варненци поведоха в резултата с 3:0, но в заключителните минути на срещата допуснаха два леки гола.

Павел Георгиев откри резултата в 30-ата минута, а в 50-ата и 58-ата Велислав Василев и Тугай Неджет оформиха класиката. Минута преди края домакините намалиха на 3:1, а в продълженията вкараха и втори гол, с който оформиха крайното 3:2 за “моряците”.

“Заслужена победа. Доволен съм от всички момчета. В края на мача, може би предвид резултата, малко се отпуснахме и бяхме наказани. Иначе като цяло играхме добре. Отдавна не се бяхме събирали в този състав. Получи се добър мач. Имаме двама контузени, когато и те се завърнат, отборът ще е още по-силен”, заяви треньорът на Черно море Мартин Христов.

На 1 октомври (неделя) “моряците” играят с Левски Раковски в София от 10,30 часа.

Съставът на Черно море: Иван Дичевски, Филип Иванов, Даниел Стоянов, Дамян Дамянов, Мердин Адем, Александър Александров, Павел Георгиев (70-Александър Димитров), Тугай Неджет, Мартин Минчев (60-Симеон Бончев), Велислав Василев, Иван Иванов.