Obshtina Varna
14°
Спартак 1918 върти 2:2 с Бенковски в Бяла

Спартак Варна - Тервел (1)

Ерхан Чете и Кирил Радев бележат за “соколите”, племенникът на Траян Дянков – Калин Дянков спасява дузпа

Отборът на Спартак 1918 завърши наравно 2:2 при гостуването си на Бенковски (Бяла) в мач от 9-ия кръг на Трета лига-Североизточна група. Варненци на два пъти повеждаха в резултата, но допускаха изравняване.

Ерхан Чете даде аванс на гостите още в 7-ата минута, когато засече с глава добро центриране от дясно. При този резултат завърши първото полувреме.

В 53-ата минута домакините изравниха, а в 66-ата Спартак 1918 отново поведе. Този път точен бе Кирил Радев, който прати топката в мрежата с хубав диагонален удар. 11 минути по-късно реферът отсъди пресилена дузпа за Бенковски, която племенникът на Траян Дянков – Калин Дянков, спаси. Тимът от Бяла все пак стигна до точката в 86-ата минута. По време на целия мач впечатление правеше доста тенденциозното съдийство в полза на домакините.

Съставът на Спартак 1918: Калин Дянков, Виктор Димитров, Вилиян Денчев, Никола Христов, Микаел Асад (61 Кристиян Колев), Кирил Кръстев, Димитър Кулов, Милен Бабаджанов (55 Кирил Радев), Ерхан Чете, Синан Мехмед, Ивайло Русев