Вятър: 2m/s NNW
Черно море Одесос записа първа победа при жените

Черно море Одесос

Варненки се наложиха като гост на Асеновец 2005 с 69:55 в среща от регион Изток

Черно море-Одесос записа първа победа от началото на сезона в женската баскетлолна “А” група. Тимът се наложи като гост на Асеновец 2005 с 69:55 в среща от регион Изток.

Отборът от Варна изигра много силно първо полувреме, в което отбеляза 46 точки срещу 24 за своя съперник. Асеновец 2005 стопи част от пасива си след паузата, но нямаше сили за пълен обрат.

Много силен мач за Черно море-Одесос изигра капитанът на тима Юлияна Вълчева, която записа 22 точки и 17 борби. Илияна Георгиева добави 11 точки, а с 10 е Адриана Балтанова.

Христина Гераскова бе най-резултатна за Асеновец 2005 с 20 точки, като тя има и 19 борби. Петя Аргирова се отчете с 11 точки.