Влажност: 100%
Каратеките на Захари Дамянов с куп медали от международен турнир

Нихонто

Общо 34 състезатели на варненския спортен клуб се доказваха на татамито

Варненският спортен клуб “Нихонто” с треньор- абсолютният световен шампион по киокушин Сенсей Захари Дамянов, участва за първи път на международен турнир по карате киокушинкай. Надпреварата се проведе през уикенда в Шумен и бе организирана от Българска карате киокушин федерация ( БККФ). Състезанията бяха за деца, младежи, девойки и ветерани, както и Държавно първенство за мъже и жени. В турнира участваха близо 400 състезатели, представители на спортни карате клубове от цяла България.

Общо 34 състезатели на “Нихонто” се доказваха на татамито. След упорити тренировки в залата, под строгото ръководство на своя треньор, каратистите извоюваха престижни места в своите възрастови групи.

При най- малките, (деца до 8г.), със злато се окичи Васил Кисьов, а Константин Георгиев спечели сребърен медал. Останалите състезатели в тази възрастова група- Кристиан Атанасов,

Рая Пачова и Алекс Марков са с трети места. Шампион при деца до 12 г. стана Йордан Йорданов, а на Петър Цветков присъдиха бронз. За клуб “Нихонто”, при юноши младша възраст, се състезава Кристиян Топалов, който завоюва бронзов медал. При ветерани до 45г.,
Диян Михайлов зае 3то място, а представителят при мъжете, клас Б- Станислав Иванов остана 4ти.

Световният шампион Сенсей Дамянов изказа благодарност към БККФ за предоставената му възможност да участва със своите възпитаници от СК ” Нихотно” на това първо за тях състезание. Той сподели, че е горд от представянето им и като за първо изявяване на татамито, са се представили достойно!