9°
Григор Димитров е на 1/2-финал в Лондон

FA735763-C71F-45A4-AF1E-7E1503B49FC1

Българинът се наложи над световния номер 8 Давид Гофен с 6:0, 6:2 за едва 74 минути игра

Григор Димитров изигра един от най-добрите мачове в кариерата си и по изумителен начин тотално обезличи световния номер 8 Давид Гофен във втори мач от група “Пийт Сампрас” на Финалите на АТР. Хасковлията разнищи по крайно категоричен начин белгийския си съперник с 6:0, 6:2 за едва 74 минути игра, с което става вторият сигурен полуфиналист в турнира в “О2 Арена” в Лондон след Роджър Федерер.

Естествено, Григор не бе безгрешен, но бе непоколебимо ефективен с 57% вкаран първи сервис, 85% и 55% съответно спечелени точки от първо и второ подаване. 17-те му уинъра бяха далеч повече от 8-те на Гофен, който пък особено в първия сет бе тотално неузнаваем и завърши двубоя с цели 24 непредизвикани грешки срещу 9 на сметката на българина.

В крайна сметка Димитров не просто заслужи победата, но и до голяма степен неутрализира силните страни на съперника си, рано-рано постави под напрежение неудобните му такива, с което съвсем го извади от ритъм.

Това е общо четвърта победа над Гофен в актива на Григор и трета през тази година – другите бяха на Australian Open 2017 (четвъртфинал), АТР250 в София 2017 (финал) и US Open 2014, като единственото поражение е в три сета на четвъртфинал в Ротердам. Следващият двубой от група “Пийт Сампрас” е в 22 часа между Пабло Кареньо-Буста (резервата на Рафаел Надал) и Доминик Тийм.

Телевизията, която държи правата за излъчване на Финалите на АТР – Sky Sports – определи Димитров за фаворит (заедно с Рафаел Надал) за класиране на полуфиналите и въпреки че дебютира и имаше нервни моменти в първия си мач, хасковлията по категоричен начин оправда очакванията към себе си.