9°
Старшата на Черно море завърши 2017 година с разгром

Черно море - Левски U19 (18)
“Моряците” газят с 5:1 във Враца

Разгромен успех записаха юношите старша възраст на Черно море в последния си мач за 2017 година в Елитната група до 19 години. “Моряците” разпиляха тима на Ботев Враца с 5:1 в мач от 15-ия кръг на шампионата, игран на стадион “Христо Ботев” във Враца.

Домакините откриха резултата в 8-ата минута, но до почивката Данаил Димов в 15-ата и Румен Касабов в 32-ата минути направиха пълен обрат. В 51-вата минута Лъчезар Йорданов покачи на 3:1, а Румен Касабов се разписа за 4:1 в 65-ата. Крайното 5:1 оформи Данаил Димов в 70-ата минута.

Така Черно море се изкачи на първа позиция в класирането, с актив от 33 точки. Лудогорец е с 31 и ЦСКА с 30 точки. И двата тима обаче са с мач по-малко.

Съставът на Черно море: Ростислав Маринов (65-Георги Дончев), Йордан Радев, Мартин Дичев, Александър Георгиев (65-Иван Иванов), Александър Стефанов, Виктор Попов, Георги Топалов, Лъчезар Йорданов (60-Антоан Вълчев), Данаил Димов (65-Кристиян Арсовски), Влад Михайлов, Румен Касабов.