Вятър: 8m/s NE
Два златни и сребърен медал за Вокил на държавното по муай тай

27751717_10156371038204734_6236756747409759363_n

Надпреварата се проведе в столицата на бойните спортове – Варна

Варненският клуб Вокил завоюва два златни и един сребърен медал на първия за 2018 г. Държавен шампионат на Българска конфедерация по кикбокс и муай тай. Надпреварата се проведе в столицата на бойните спортове – Варна – в многофункционалната спортна зала на Първа езикова гимназия. Домакин бе местния СК ТИМ, съмвестно с МК Вокил.

Над 80 състезателя премериха сили в най-тежкия спорт в стойка. Повече от 13 клуба в цялата страна участваха със своите титуляри за призовите места. Спортен клуб Вокил взе участие с трима състезатели:
Али Юзеир – мъже клас А до 71кг.
Борис Стоянов – ЮМВ до 71кг.
Румина Георгиева – жени до 57кг. (поради липса на съпернички в 54кг.)

27751944_10156371035409734_9129748593443766539_nБезспорен победител в своята категория бе Али, който спечели и приза за най-техничен състезател. Той показа муай тай в целия смисъл на думата, спечелвайки победата си именно с техника приложима само в изкуството на осемте крайника – лакът.

27973411_10156371044664734_6388029460701407336_nДругият шампион в своята категория бе дебютантът в този спорт Борис Стоянов, който в два последователни дни спечели своите срещи на полуфинал и финал. Макар да имаше кратко време за подготовка Борис даде всичко от себе си и наложи и грата си във всеки един от рундовете.

Единствената загуба за клуба на този шампионат бе при жените. Руми не успя да наложи играта си над своята съперничка във финалната среща и загуби по точки.

Следващото предизвикателство за клуба е състезанието по кикбокс в стил лоу кик. То ще се проведе в края на месец март в Шумен.