9°
КПС Варна с историческо класиране на държавното по водна топка

КПС Варна

Юношите старша възраст на КПС Варна се класира за финалите, които ще определят медалистите в държавното първенство по водна топка за U19. Това се случва за първи път. Съставът, воден от Найден Найденов, завърши втори след Аква спорт (трeньор Стефан Георгиев) във втория турнир от шампионата.

И двата отбора допълниха финалната шестица, където вече от квалификациите се бяха класирали шампиона във възрастта от миналата година Локомотив Никола Нанов и Черноморец.

По регламент двубоите от финалната четворка ще са през юни в София.

Аква спорт и КПС Варна спечелиха по 4 победи в първите си 4 мача от турнира в 25-метровия покрит басейн на комплекс „Приморски“ във Варна, събрал 6 тима.

И двубоят помежду им накрая е само за престиж и самочувствие – надделя Аква спорт с 11:5.

От трето до пето място с еднакъв актив от точки завършиха Тича, Славия и ЦСКА, които се подредиха само по головата разлика от двубоите помежду си.

Добро впечатление оставиха столичните ЦСКА и Славия, които се представиха значително по-силно от първата квалификация и сега спечелиха по две победи.

А мачът помежду им бе много оспорван и завърши с 1 гол разлика в полза на ЦСКА (9:8). Неприятната изненада на турнира поднесе варненският Комодор, който загуби всичките си двубои.

Оформиха се и следните финални групи в шампионата: първа – Локомотив НН, Черноморец, Аква спорт и КПС Варна, втора – Тича, Славия, ЦСКА и Комодор.

Резултати във Варна: Тича – ЦСКА 11:9, Варна – Славия 16:3, Аква спорт – Комодор 12:9, Аква спорт – Тича 13:7, КПС Варна – Комодор 8:6, ЦСКА – Славия 9:8, Тича – Комодор 9:8, КПС Варна – ЦСКА 13:5, Аква спорт – Славия 15:7, Славия – Комодор 8:4, Аква спорт -ЦСКА 17-9, КПС Варна – Тича 7:4, ЦСКА – Комодор 15:10, КПС Варна – Аква спорт 5:11, Славия – Тича 8:7.

Класиране: Аква спорт – 15 т., КПС Варна – 12, Тича – 6, Славия – 6, ЦСКА – 6, Комодор – 0.