9°
Черно море стартира пролетта в Елитната до 19 години с победа

Черно море - Левски U19 (12)

“Моряците” удариха Черноморец в Бургас с 3:1

Юношите старша възраст на Черно море записаха победа в първия си пролетен мач в Елитната група до 19 години. Младите “моряци”, водени от Николай Кънчев, удариха връстниците си от Черноморец Бургас като гости с 3:1.

Варненци стартирах силно срещата и още в 7-ата минута можеха да поведат в резултата. Антоан Вълчев пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Ивелин Маджаров. В 15-ата Георги Вълов обаче успя да даде аванс на “моряците”. 10 минути по-късно Румен Касабов реализира за 2:0.

Домакините върнаха един гол в 67-ата минута, а крайното 3:1 оформи резервата Кристиан Арсовски.

В следващия кръг Черно море приема Лудогорец в дербито между първия и втория в групата. Мачът е на стадион “Корабостроител” в петък от 14,30 часа.

Съставът: Ростислав Маринов, Александър Георгиев, Йордан Радев, Георги Топалов, Данаил Димов, Румен Касабов, Лъчезар Йорданов (70-Радослав Златев), Александър Стефанов (60-Кристиан Арсовски), Георги Вълов (80-Николай Пантев), Антоан Вълчев (85-Радостин Желев), Ивелин Маджаров.