Вятър: 2m/s NW
Черно море отстъпи на Лудогорец в Разрад

Лудогорец - Черно море (22)

“Моряците” паднаха с 1:3

Черно море не успя да вземе точки при гостуването си на Лудогорец в мач от 16-ия кръг на Първа професионална лига. “Моряците” отстъпиха с 1:3 на стадион “Лудогорец Арена” в Разград. Единственият гол за варненци реализира Дани Кики в 32-рата минута.

Лудогорец - Черно море (23)Черно море отправи първия удар по посока на една от двете врати. Фенуш преодоля Сисиньо и опита изстрел от разстояние, но топката премина покрай вратата. Само три минути по-късно Лудогорец откри резултата с доза късмет. Кешеру подаде към Анисе, който пробва удар, но не успя да намери добре топката. Тя се озова в непокрития Вандерсон, който от малък ъгъл реализира.

В 14-ата Кешеру изведе на скорост Мисиджан отляво, който с едно докосване центрира успоредно на голлинията към връхлитащия на скорост Марселиньо. Бразилецът се хвърли и от въздуха засече топката в мрежата за 2:0.

Лудогорец - Черно море (12)В 31-вата Н`Донгала проби през центъра, преодоля няколко играчи на домакините и стреля, но право в ръцете на Хорхе Броун. В следващата минута Черно море успя да намали резултата. Кононго центрира отляво към Дани Кики. Той финтира Натанаел на далечната греда и с удар по диагонала от малък ъгъл прати топката в мрежата за 2:1.

Лудогорец - Черно море (31)Десет по-късно Вандерсон центрира отдясно в наказателното поле към Кешеру. Нападателят овладя топката с гръб, обърна се и стреля, Макенджиев изби, но Мисиджан от непосредствена близост вкара за 3:1.

В 68-ата минута Черно море имаше претенции за игра с ръка в наказателното поле на Лудогорец, но ситуацията бе подмината от главния съдия Никола Попов.

Лудогорец - Черно море (7)73-ата минута Дани Кики отправи мощен удар от дъгата на наказателното поле, но топката премина над напречната греда. След изстрела Кики получи контузия и бе заменен. 88-ата минута Черно море направи добра контраатака. Зехиров подаде към Цветков, който напредна отляво, подаде към Радослав Василев. Нападателят намери Марек Кузма, който стреля, но вратарят на Лудоорец спаси.

Лудогорец - Черно море (9)

Варненци бяха подкрепени от около стотина фенове, които не спряха да надъхват своите любимци през целия мач.

Съставът на Черно море: 88. Благой Макенджиев, 18. Атанас Зехиров, 27. Даниел Димов, 23. Илиас Хасани, 41. Юго Кононго, 38. Аристоте Фунду, 16. Петър Витанов (84- 8. Емил Янчев), 6. Александър Цветков, 99. Дани Кики (75- 29. Марек Кузма), 9. Мехди Фенуш, 90. Мартин Минчев (61- 10. Радослав Василев).