Вятър: 5m/s E
Спартак продължава за Купата след победа срещу Севлиево

Спартак

“Соколите” ще се изправят стещу елитния Верея

Отборът на Спартак води победи Севлиево с 1:0 в мач от турнира за Купата на България в Търговище. Така “соколите” ще приемат елитния Верея в 1/16-финален двубой от турнира.

Варненци бяха подкрепяни от над 50 свои фенове, които пътуваха с коли.

Изпълнителният директор на клуба Мартин Зафиров пък изгледа събитията на терена заедно с бившия си треньор в Спартак от сезон 1998/1999 Ради Здравков.

Спартаклии изтърваха да поведат още във 2-рата минута, когато вратарят на севлиевци изби първо удар на Ивайло Русев с крак, а след последвалия корнер парира и шут на Милен Николов.
Тактически по-правилната игра на варненския тим даде резултат в 46-ата минута.

Тогава след пас на Иво Михайлов нападателят Ивайло Русев насочи топката в мрежата с безпощаден удар – 1:0.
Това е четвърти гол на Русев в последните 5 дни след хеттрика при 4:0 над Тополи.

Съставът на Спартак: Иван Атанасов, Александър Йовчев, Милен Николов, Боян Илиев, Стефан Иванов, Тодор Маринчев, Васко Боев, Валентин Веселинов, Даниел Димитров, Ивайло Русев, Иво Михайлов.