9°
Черно море върти 1:1 с Ботев Пд у дома

Черно море - Ботев ПД U19 (11)

Юношите старша възраст на Черно море записаха равенство 1:1 срещу тима на Ботев Пловдив в мач от 9-ия кръг на Елитната група до 19 години, игран на стадион “Корабостроител” във Варна.

Гостите от Пловдив откриха резултата в 10-ата минута, а до почивката Денислав Ангелов пропусна добри ситуации пред вратата на Ботев. Първо нападателят засече с крак центриране отдясно, но стражът на “жълто-черните” успя да спаси. След това младият талант на варненци стреля с глава от ъгъла на малкото наказателно поле, но топката премина много близко до страничния стълб.

Черно море - Ботев ПД U19 (25)Данаил Димов удари греда след пряксвободен удар в 55-ата минута, а в 70-ата Георги Топалов все пак успя да изравни. След удар от далечна дистанция вратарят на гостите изби, топката попадна в Топалов, който с глава от близо не сгреши. До края на срещата футболистите на Черно море търсиха победата, но така и не успяха да вкарат втори гол. Варненци създадоха няколко добри ситуации, които завършиха с удари, но извън очертанията на вратата.

Черно море - Ботев ПД U19 (3)Срещата под Аспаруховия мост бе изгледана от страши треньора на представителния тим на Черно море Илиан Илиев и неговия помощник Петър Костадинов.

В следващия кръг Черно море гостува на Сливен. Мачът е на 7 октомври от 15,30 часа.

Черно море - Ботев ПД U19 (9)

Съставът на Черно море: Иван Дичевски, Мартин Дичев, Георги Топалов, Виктор Попов, Йордан Радев, Петър Вуцов (80-Христо Иванов), Даниел Стоянов (60-Павел Георгиев), Велислав Василев, Данаил Димов, Антоан Вълчев (60-Иван Иванов), Денислав Ангелов.