Влажност: 76%
Вятър: 3m/s NNE
Черно море Тича стартира НБЛ с поражение в Самоков

Черно море Тича - Левски Лукойл (26)

Баскетболистите на Черно море Тича стартираха със загуба с 61:86 от Рилски спортист в Самоков в първия кръг на Националната баскетболна лига.

Младият състав на варненци игра добре срещу своя съперник, чийто по-голям опит бе в основата на успеха.

Срещата стартира с лека преднина за гостите от Варна, които поведоха със 7-4, но баскетболистите на Рилецо бързо се върнаха в мача и започнаха да увеличават преднината си. Домакините се оттеглиха на почивката с аванс от 10 точки (42-32). След това нещата ставаха все по-зле за младоците на Галин Стоянова – Патрик , които в края на третата част вече трябваше на наваксват пасив от 20 точки (44-64). В последните 10 минути сценарият не се промени, а резултатът набъбваше в полза на Рилски спортист.

Най-резултатен за успеха на Рилски спортист беше Дерек Райт с 16 точки, а Димитър Маринчешки добави 11 точки.

За Черно море Тича Цветомир Куртев завърши с 15 точки, а Мартин Коцев записа дабъл-дабъл – 14 точки и 10 борби.

В следващия кръг на 13 октомври Рилски спортистгостува на Балкан, а Черно море Тича приема Академик София.