Вятър: 2m/s NE
Добро представяне за варненския “Черно море – Бриз кану-каяк” на Държавното в Пловдив

43335373_2170383613218509_6121491731641794560_n

Четири медала завоюваха състезателите на варненския спортен клуб

Добро представяне записа варненският спортен клуб “Черно море – Бриз кану-каяк” на провелия се в Пловдив държавен индивидуален шампионат за мъже и жени. В надпреварата взеха участие 17 клуба, като представителят от морската столица се нареди на седма позиция в общото класиране. “Черно море Бриз кану-каяк” спечели четири медала – два сребърни и два бронзови.

43415509_2170383549885182_4809009477569216512_nСребърни отличия завоюваха Александър Григоров на 200 м. (едноместно кану) и Борис Босилков на 5000 м. (едноместно кану). Бронзови медали спечелиха Александър Григоров с едноместно кану на 500 м. и Борис Босилков и Александър Григоров с двуместно кану на 1000 м.

“Оценявам представянето ни като много добро имайки в предвид, че това е първият ни Държавен индивидуален шампионат за новосъздадения ни клуб. Основната ни задача за следващия сезон е изграждането на детско-юношеска школа и връщането на кану-каяка във водещ спорт в морската столица”, каза председателят “Черно море – Бриз кану-каяк” Александър Григоров.

К2 (двуместен каяк) 200м 5то място Симеон Стойчев Свилен Йорданов
К4(четириместен каяк) 5то място Свилен Йорданов Стелян Железов Симеон Стойчев Ангел Железов.