Varna
9°
ясно небе
Влажност: 81%
Вятър: 2m/s SW
Завърши детската регата Варна 2019
Facebook Google Twitter LinkedIn Reddit

Регата Порт Варна (5)

Девет български ветроходни клубове, които развиват детски спорт, с общо 90 лодки и 99 състезатели, водени от 14 треньори, взеха участие в детската ветроходна Регата Варна 2019 за яхти класове Оптимист, Лазер 4.7 и 420. Момичетата, участващи в състезанието, бяха 35, а традиционно най-многобройна беше групата на състезателите в клас Оптимист – момчета – младша възраст (до 12 годишна възраст).

Главен съдия на регатата беше Евгени Мавродиев, национален съдия и бивш председател на Българската Федерация по ветроходство, председател на протестната комисия беше Цено Кътов, а регатната комисия се състоеше от общо 21 членове, като още много родители и доброволци подпомогнаха гладкото протичане на състезанието на вода и на брега.

Регатата се проведе при слабо време, като гонките от първия ден бяха отложени поради слабия вятър (под 2m/s). Общо завършените гонки в клас Оптимист бяха шест, а в класовете Лазер 4.7 и 420 – по пет, което беше достатъчно за да се зачете регатата.

Вчера се проведе церемонията по закриването и награждаването на победителите в Регата Варна 2019. Поради многото подадени протести в този последен състезателен ден и дългите изслушвания на страните и свидетелите от Протестната комисия, подреждането на крайното  класиране стана възможно едва 45 минути след първоначално обявения час за награждаване.

Независимо от това, всички официални гости на закриването Мила Миховска, експерт от отдел Спорт на Община Варна, Тихомир Тодоров, председател на Борда на директорите на Пристанище Варна, кап. Александър Калчев, гл. изп. директор на БМФ и Ивайло Гавраилов, изп. директор на БМКЦ, проявиха разбиране и изчакаха началото на церемонията, за да връчат лично купите на призьорите във всички класове и възрастови групи.

КРАЙНО КЛАСИРАНЕ:

Клас 420 :

  1. Общо класиране – екипажи шкипер/шкотман:
  2. Цветослав Мавродиев/Илиана Андонова, „Черно море – Бриз”
  3. Мартин Геров/Ан-Никол Канежа, ОМК „Несебър 2000”

III.          Вилислав Димитров/Ясен Великов, МК „Балчик”

 

Клас Лазер 4.7 :

  1. Общо класиране девойки под 16г. (родени след 31.12.2003)
  2. Дияна Маркова, ОМК „Несебър 2000”
  3. Станислава Тодорова, ЯК „Порт Бургас”

III.          Андреа Кирова, ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна”

 

  1. Общо класиране момчета под 16г. (родени след 31.12.2003)
  2. Михаил Берберов, ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна”
  3. Давид Бинев, ЯК „Порт Бургас”

III.          Петър Костурков, ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна”

 

  1. Общо класиране момчета под 18г. (родени след 31.12.2001)
  2. Радослав Гавраилов, ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна”
  3. Владимир Стоянов, ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна”

III.          Никола Георгиев, ЯК „Черноморец -Бургас”

 

  1. Генерално класиране в клас Лазер 4.7
  2. Радослав Гавраилов, ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна”
  3. Владимир Стоянов, ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна”

III.          Михаил Берберов, ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна”

 

Клас  Оптимист:

  1. Общо класиране девойки – младша, до 12г. (родени след 31.12.2006)
  2. Даниела Гочева, ОМСК „Циклон – Поморие”
  3. Адриана Петкова, „Черно море – Бриз” – Варна

III.          Калина Йорданова, ЯК „Дорадо” – НСА

 

  1. Общо класиране девойки – старша (родени след 31.12.2003)
  2. Божидара Боровайска, ОМК „Несебър 2000”
  3. Кемала Парушева, ЯК „Черноморец – Бургас”

III.          Даяна Пашова, ЯК „Черноморец – Бургас”

 

  1. Общо класиране на юноши – младша, до 12г. (родени след 31.12.2006)
  2. Виктор Станоев, ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна”
  3. Александър Ганев, ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна”

III.          Пламен Божков, ОМСК „Циклон – Поморие”

 

  1. Общо класиране юноши – старша (родени след 31.12.2003)
  2. Иван Найденов, ЯК „Порт Бургас”
  3. Мариан Шангов, ЯК „Порт Бургас”

III.          Тодор Тузлуков, ОМСК „Циклон – Поморие”

 

  1. Генерално класиране в клас Оптимист
  2. Иван Иван Найденов, ЯК „Порт Бургас”
  3. Виктор Станоев, ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна”

III.          Мариан Шангов, ЯК „Порт Бургас”

Освен купи за победителите, организаторите от Яхт Клуб „Кап. Георги Георгиев – Порт Варна” зарадваха с подаръци – джапанки, козирки и чанти, първите шест момчета и първите шест момичета според генералното класиране в клас Оптимист. Традиционно за клуба-домакин, такива поощрителни подаръци получиха и шестимата най-малки ветроходци, всички родени през 2010г: Атанас Атанасов от ВК „Синева” – Варна, Симеон Христов, ЯК „Дорадо” – НСА, Зарая Цонкова, Атанас Златев, йоан Тонозлиев, всички от ОМСК „Циклон – Поморие” и Филип Станоев, ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна”. Томбола с още 10 награди (микрофибърни кърпи, платнени раници, една малка и една голяма непромокаема раница) се разигра за всички взели участие в регатата деца.

От своя страна, Регатната комисия връчи две извънредни награди – от името на Регатния офис на МК „Балчик”, за изрядно попълнени и подредени, подадени в срок документи за участие в регатата и на Андреа Кирова, ЯК „Кап. Г. Георгиев – Порт Варна”, за благородна постъпка – за изваждането от водата и спасяването на бедстащ гларус.

 

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *